PÁR RAD DO ŽIVOTA


Máte problémy s policií ohledně konopí?
     Nesmyslný protidrogový zákon, trestající držení marihuany a pěstování konopí na marihuanu již platí. Jeho hlavní agent poslanec Severa je jistě spokojen, neboť zákon přináši plody. Jsou stíháni a souzení náctiletí, kteří se nedopustili ničeho trestuhodného... protože státní moc s nějvětší pravděpodobností začne zákon brzy zneužívat i k perzekuci nepohodlných dospělých kuřáků marihuany, proto píšu pár rad, jak se v takových situacích zachovat.

     Jste-li zajištěn(seberou vás),můžete být zajištěn pouze ze zákoných důvodů,které vám policista musí sdělit.Policista se musí prokázat identifikačním číslem nebo služebním průkazem,případně odznakem krim. policie.Zajištění může trvat max.48 hodin,musí být sepsán protokol a na vaši žádost je policie povinna informovat o vašem zajištění blízkou osobu.Jako zajištěný ještě nejste obviněn, neběží proti vám trestné řízení a tudíž nemáte právo na obhájce.

     Jste-li zadržen, jde o něco jiného. Zadržení musí přecházet obvinění, a k tomu není kompetentní policie, ale vyšetřovatel. Jste-li zadržen, stáváte se účastníkem trestního řízení, vyšetřovatel vás musí vyslechnout, sepsat protokol a v něm uvést důvody zadržení. Máte právo zvolit si obhájce, a vyžadovat jeho přítomnost při výslechu. Pozor, múžete být vyslýchán i v případě, že váš obhájce je zatím nedosažitelný. Policejní orgán je povinen vás seznámit s vašimy právy. Max doba zadržení je 48+24 hod, v oněch 24 hod vás vyslechne soudce a rozhodne o tom zda budete propuštěn nebo vzat do vazby.Nebude-li v této lhútě rozhodnuto o vazbě, děte domů.

Co když vás seberou při kouření s přáteli?
     Máte dvě možnosti. Buď jste ochoten před úřady přiznat kouření marihuany. V tom případě vám nepřitíží, když řeknete společně s přáteli, že jste trávu koupili od neznámého dealera a koupili jste množství menší než velké. A tak si každý kouříte to svoje. A co když máte jednoho jointa? Prostě ste dali dohromady to co jste si koupili a ubalili jointa. Druhá možnost je říci, že jste drogu našli a chtěli jste ji vyzkoušet.. Pořád se o tom mluví, píše v novinách, tak proč to nezkusit... nikdy neříkejte,kdo trávu donesl - mohl by to šeredně odskákat. Nikdy nedávejte zahulit lidem, kterým nemůžete věřit... jen osvědčeným přátelům.

Když to u vás najdou.
     Nikdy nepráskněte člověka, od koho trávu máte. Prásknout člověka, který vám dal hulení je zločin! I kdyby vás měli na videu jak někomu dáváte peníze a on vám pytlík s NĚČÍM, tak řekněte, že kamarádovi vracíte peníze, kterýma vás založil, a on vám vrací třeba šroubky do počítače nebo jinou blbost. Když vás chytnou za ruku, tak vám vrací sáček, ke kterému jste mu dali přivonět. Nikdy proti němu nesmíte svědčit. Když u vás najdou sáček s hulením, tak jste ho prostě koupil od neznámého dealera a tím to hasne.

Když vás chytnou že jste konopí někomu poskytli.
     Popřete to. Nikdy jste marihuanu nikomu nedali a neprodali. Když vás chytnou při činu, tak jste dával kamarádovi přivonět, žádný prodej. A když proti vám někdo bude svědčit? Vaše chyba, máte si vybírat opravdu jen takové lidi kteří vás nezradí... člověk který práskne svého dodavatele je svině...
PÁR RAD OD NÁS


1) Utvořte si partu dobrejch lidí, kterejm věříte a s kerejme se už dlouho znáte.

2) Zkuřte se do sraček a hlašte. Né záměrně na jednoho člověka jinak ho schýzujete. K tomuto ještě také patří to, že se naučíte balit jointy a používejte hodně slangové výrazy.

3) Najděte si nějaký váš styl pro celou bandu a toho se držte. Např.: styl v oblékání, hudba...

4) Zaveďte si nějakou vaší specifickou tradici.

5) Zkuste pěstovat.

6) Naučte se hrát nějakou kolektivní hru, například fotbálek nebo hakis. Je to dobré pro utužování vztahů v partě.

7) Nehulte, když se vám nechce.

8) Nedělejte ze sebe debila, nehádejte se, nespolčujte se proti někomu a nebuďte agresivní.

9) Nikdy nechtějte, aby vám kámoši v partě za hulo platili. Držte se poučky: Jednou já, podruhý ty.

10) Buďte veselí, bavte ostatní a sebe taky.