Odrůdy

Afghani (Afghánka)
     Marihuana z Afghanistánu se obecně nazývá Afghani. Obvykle ji označujeme jako indiku, ačkoli přesnější název by byl Cannabis afghanica. Je zajímavé, že slovo indica se původně používalo k označení indické sativy. Afghánské rostliny bývají typicky malé a podsadité s širokými tmavozelenými listy. Tyto rostliny, jež jen vzácně bývají vyšší než 180cm, obvykle chrlí hojné množství pryskyřice. Často se využívají k výrobě hašiše. V 80. letech se nejčastěji kouřila sativa. Když se pak objevila Afghanica, přimísili ji prakticky do všeho, jelikož její vlastnosti byly velice žádané. Dnes je snad přítomná v každé odrůdě. Měli bychom si povšimnout, že všechny odrůdy z Afghanistánu jsou indiky, zatímco ostatní jsou sativy. Paličky Afghani jsou obvykle štiplavé a hašišové, někdy dokonce až skunkové. Rauš je narkotický, těžký a apatický.

AK47
     Tento indikosativní kříženec ze semenářství Serious Seeds je skutečně pořádnou odrůdou. AK47, držitelka minimálně šesti ocenění, produkuje neobyčejně pevné a pryskyřičné palice, které vřele a svůdně voní. Hustý, rozpínavý kouř má zajímavou dřevnatou chuť, jež je jemná a velice příjemná. Rauš z AK47 je nadmíru vyrovnaný, přesto jasný a povzbuzující.

Alaskan Matanuska Thunderfuck (Hromový šuk z Aljašské Matanusky)
     Tato pověstná a skvělá odrůda sativy byla údajně vypěstována a vyšlechtěna v Aljašském údolí Matanuska Valley. Tato cannabis má znamenitou chuť. Chutná jako červené hrozny. Chvíli trvá, než se účinky plně dostaví, ale v konečném výsledku jde o krásný euforický rauš, který trvá přes čtyři hodiny.

Amsterdam Flame (Amsterdamský oheň)
     Amsterdam Flame je převážne indika, třebaže je na ní patrný vliv sativy. Rostlina má také jemné a sladké atoma s rozkošnými nakyslými podtóny. Na indiku je rauš činorodý a velice hovorný.

Big Bud (Velká palice)
     Skutečná Big Bud bývá často imitována. Původně ji vypěstovali na pacifickém středozápadě. Palice této odrůdy jsou tak veliké, že se musejí svazovat, aby se nepřevažovaly. Co se týče rodokmenu je Big Bud výběrovou odrůdou Skunku, kterou oddělili a šlechtili, aby se více rozrosla a byla skunkovější. To je zjevné zejména, dostane-li se člověk do společnosti tohoto kolosálně plodného exempláře. Když se v místnosti otevře sklenice s tímto materiálem, místnost okamžitě načichne skunkem. Chuť je jedinečná, vlhká a jakoby po lécích (jako když se zhluboka nadechnete v lékárně). Rauš je velice silný, pro někoho až příliž.

Big Bud x Hash Plant
     Tento silný hybrid je směsí dvou kvalitních indik a vypěstovali ji na západním pobřeží Spojených států. Mateční rostlina byla Big Bud původem z Pacifického středozápadu. Samec byl pikatní variantou Hash Plant. Tyto palice mají vlhkou chuť po lécích. Rauš je jednoduše otupující. Obsah pryskyřice je na těchto rostlinách neobyčejně vysoký, radost pohledět. Takovou odrůdu bych doporučil pro lékařské účely i pro tržní pěstování.

Bizarre
     O jejím původu se mi podařilo zjistit jen, že jde o křížence pěti odrůd o obsahuje geny Citralu. Rostlina má velice husté pestíkové trsy. Hustý vydatný kouř vyvolává velice jasný a meditativní rauš. Její jedinečná chuť je pižmová a štiplavá s citronově kořeněným dozvukem.

Black Domina (Černá domina)
     Čistá indika s nasládlou chutí nemálo podobnou hašišovému oleji. Na indiku je rauš poměrně intelektuální, ale s hodně zarudlýma očima.

Black Widow (Černá vdova)
     Prapodivná odrůda dostala skutečně příhodný název. Paličky rostou v drápovitě zahnutých "tobolkách" s děsivě dlouhými černými pestíky. Tento převážně sativní vzorek při kouření lehce škrábe v krku. Rauš není až tak silný, ale aktivní, což je u většiny dnešní marihuany vzácná vlastnost. Je zajímavé, že tuto odrůdu v Amsterdamu nenajdete, i když je zaplavený různými variantami White Widow.

Bubblegum (Žvýkačka)
     Bubblegum je nádherně ovocná indika, která se dnes objevuje stále častěji. Existuje několik verzí na Bubblegum. Odrůda byla údajně původně vyšlechtěna v Indianě a nakonec doputovala do Amterdamu, kde dosud sídlí. Má následující rodokmen: Big Skunk s některou NL5. Rauš z Bubblegum je jasně povznášející a velice euforický, obzvlášť hovoříme-li o indice. Některé rostliny chutnají po žvýkačkách více něž jiné.

[- 1 -][- 2 -][- 3 -][- 4 -][- 5 -][- 6 -][- 7 -][- 8 -][- 9 -]