MUŠKÁTOVÝ OŘÍŠEK


 


     Muškátový oříšek je plod stromu myristica fragrans. Je to stálezelený tropický strom. Roste v oblasti Indie.

     Doposud není jasné které látky obsažené v ořechu mají psychotropní účinky. Pravděpodobně půjde o kombinaci několika účinných látek. Původně byly psychotropní efekty připisovány myristicinu. Dvě třetiny obsahu oleje z muškátového oříšku tvoří myristicin. V účinné dávce je obsaženo asi 200 mg myristicinu. Podání 400 mg umělého myristicinu nemělo stejné efekty jako oříšek, takže půjde zřejmě o jiné látky. Psychotropní efekty by mohl způsobovat elemicin.

Dávkování
     Účinná dávka je asi 20-25g ořechu. Účinkuje až asi po 3-4 hodinách. Výlet trvá 8-12 hodin. Po doznění tripu většinou následuje hluboký spánek. Druhý den únava, pocit jako po dlouhém výletě. Nálada na dlouhé zírání do ohně, teplou vanu, poslouchání oblíbené hudby. Vliv na psychiku trvá i 24 hodin po užití. Změna tělesných funkcí je patrná i 36 hodin po užití. Vlivy na psychiku: halucinace, euforie, jsou popsány i kolektivní halucinace. Silnější vysmátost než marihuana. Kratkodobá paměť doslova mizí, nejste si schopni vzpomenout na to, co jste řekli před 10 sekundami.

     Většina lidí popisuje negativní efekty: zrychleny tep, nevolnost, zvracení. Objevily se teorie, které tvrdí, že nežádoucí efekty jsou způsobeny hlavně myristicinem. Myristicin lze jednoduše odstranit, je totiž nerozpustný ve vodě. Z ořechů se udělá vývar. Nastrouhají se a vaří se třeba hodinu ve vodě. Pokud se voda zfiltruje, odstraní se s pevnými částmi i myristicin. Zprávy uvádějí odstranění pocitů nevolnosti.

     Pozor na inhibitory MAO. Pokud je užíváte, neberte žádné drogy.

     Oříšek přináší velmi dlouhý trip! Užití je potřeba dobře naplánovat. Ideální jsou dva volné dny po dni užití, tedy celkem tři volné dny. Nejlépe tedy užít v pátek odpoledne, sobotu viceméně prospíte a v neděli v klidu vychutnáte pocity a naberete síly do pracovního dne. Muškátový oříšek je dobré koření, ale ve větším množství chutná hrozně. Bude vás asi "natahovat" ke zvracení. Pro eliminaci vedlejších efektů doporučují udělat vývar ze strouhaných oříšků a ten vypít.Doporučován je partner. Trip ve dvojici je mnohem zajímavější. Doporučuji dobrého kamaráda.Nedoporučuje užití na rychlých akcích jako třeba houseparty. Chce to spíše klidnější prostředí.