2C-B


C10H14BrNO2 - Nexus, N, Eve, Venus

Chemie
4-Bromo-2,5-dimethoxybenzeneethanamine
4-bromo-2,5-dimethoxyphenethylamine
BDMPEA; alpha-desmethyl DOB
molekulární hmotnost 260.13
C 46,17%, H 5,42%, Br 30,72%, N 5,38%, O 12,30%
Fenetylaminový analog DOB
2C protože má z fenylového prstence utržený druhý uhlíkový řetězec (Tím pádem to je fenetylamin a ne amfetamin). B kvůli atomu bromu na čtvré pozici.


Dávkování
     Lze užívat orálně i nasálně (jíst i šňupat). Dávkování pro orální užití.

5 mgMinimální dávka od které začíná účinkovat
10 - 25 mgBěžná dávka
20 - 40 mgSilná dávka


     Nasální aplikace zesiluje účinky 2-3 krát. Nástup je rychlý půl až tři minuty. Ovšem látka v nose silně pálí. Prý je to jako by vás do tváře kopnul velbloud :-). Při šňupání je ovšem doba účinkování asi o polovinu kratší. Někteří šňupají jen jednou nosní dírkou, aby omezili bolest na polovinu tváře. Bolest přejde během 10 minut. Pomáhá čichání k tygří masti.

     Existují informace o přežití 100 mg. Onen člověk věřil, že umírá a nikomu to nedoporučuji. Nástup účinků během 20-90 minut. Záleží na obsahu žaludku. Nejrychleji účinkuje na lačno. Účinky přetrvávají 2-5 hodin. Dojezd 2-4 hodiny. Jiný pramen uvádí: Nic se neděje 45-75 min. Nástup 15-30 min. Vrchol 2-3 h. Klesání 2 h. Dojezd 2-4 hodiny.

     2C-B je extrémně citlivé na dávkování. Rozdíl 2 mg v dávce může být rozhraním mezi příjemným zážitkem a nepříjemnou zkušeností. Doporučuje se začít s 8 mg a dávky postupně zvyšovat.


     2C-B lze "přikusovat". Vezmeš si 8 mg počkáš dvě hodiny a pokud se ti to zdá málo, zkusíš dalších 8 mg, účinek se sčítá. Formulace "zdá málo" je ovšem velmi ožehavá. Pozor na překročení celkového součtu 40 mg!

     Příliš velká dávka působí pocity bezdůvodného strachu. Strach posiluje sám sebe tím, že nemá důvod. Uživatel má strach a pátrá po jeho důvodu. Když žádný nenachází, dostane strach, že něco přehlíží...

     Citlivost na 2C-B se značně liší a existují lidé, kteří vezmou 50 mg a cítí totěž, jako jiní při dávce 30 mg.

     Někteří lidé jsou schopni usnout ihned po odeznění hlavního účinku. V současné době nejsou známy žádné toxické účinky 2C-B.


Účinky
     Účinky 2C-B bývají často popisovány jako něco mezi LSD a Extází. Vizuální halucinace, pohledy do svého nitra, zesílené vnímání hudby, chuť, hmat. Je méně stimulující a nezaručuje radost a štěstí jako MDMA.

     Při nízké dávce kolem 15 mg je popisována tzv muzejní úroveň (museum level). Je zesíleno smyslové vnímání. Není narušeno myšlení a chování. Lze jít do veřejného muzea a kochat se obrazy. Toto tvrzení berte obrazně. Setkání s "normálními" lidmi když jste na drogách nebývá zpravidla příjemné.

     Při vyšších dávkách se začínají projevovat vizuální halucinace. Kolem předmětů vznikají barevné obrysy. Výrazný je i posun barev. Například všechno je do modra, apod. Světla mají nádherné paprsky. Objekty vibrují. Při zavřených očích se objevují postavy a ornamenty. Často sexuální představy.

     Hudba zní úžasně prostorově. Přitom nelze určit odkud zvuky přicházejí. Předměty se zdají "více přírodní" a uživatel má pocit, že s nimi cítí. 2C-B je empatogen.

     Negativní se může stát pocit nabuzenosti. Nelze dosáhnout klidné mysli. V myšlenkách se stále udržuje jistý minimální hukot. Experimentátor by měl mít zvládnuto umění neodvrhovat nepříjemné myšlenky, měl by umět nechat myšlenku projít bez povšimnutí. Pokud začnete proti škaredé představě bojovat, nezbavíte se jí.

     2C-B je považováno za afrodiziakum. Extáze sice vyvolává empatii, něhu, pocity sblížení, ale zároveň snižuje zájem o sex samotný a potlačuje erekci. 2C-B má podobné účinky, ale nezbavuje uživatele chuti na sex a neovlivňuje erekci. Vzrušení může vydržet hodiny. Jako fyziologický efekt se projevuje ztopoření bradavek a pocit napětí v pánevní oblasti.

     S tím souvisí efekt zesíleného vnímání vlastního těla. Uživatel silně vnímá veškeré svalové napětí, dokonce vnímá i pocity z vnitřních orgánů. Lze tak objevit i poruchy, nemoci a zranění.

     Během nástupu účinků se mohou projevit žaludeční problémy. Nevolnost, říhání, vzácněji i zvracení. Proto je doporučeno užívání na lačno. Možná pomůže opatrné šluknutí marihuany. Jeden z uživatelů popisuje opakovaný kašel vždy při užití 2C-B. Údajně by měl pomoct pseudoefedrin. Dalším nepříjemným efektem je pocit chladu a třes, během nástupu účinků.

     Zhoršuje schopnost vyjadřovat se jednak tím, že vám zamotá mozek, ale také proto, že uživatel ztratí zájem o náročné intelektuální procesy. (Ser na to ti dává volnost). Neprojevuje se spirálovité myšlení jako na LSD, uživatel více cítí, než myslí. Někteří uživatelé popisují možnost ovládat hloubku prožitku vůlí. Uživatel je schopen silou vůle potlačit účinky a podle potřeby se zase ponořit. Jako u většiny ostatních psychedelik počítejte s nečekanými záchvaty smíchu a hihňáním. Zdá se, že během intoxikace je možno bez potíží jíst. Doporučuji spíše ovoce.


Vzorec


Kombinace
Extáze - 2C-B se často kombinuje s extází. Doporučuje se vzít nejprve E a jakmile se projeví odeznívání účinků, aplikuje se 2C-B. Tato kombinace zlepšuje vhled do poznatků získaných během sezeni s E. Vhodné pro psychoterapii. Jiné doporučení uvádí bežnou dávku 2C-B a 1.5 hodiny po nástupu účinků 80 mg MDMA. Tato kombinace prý vytváří extrémně empatogení trip. Vhodné pro milenecké dvojice.

Marihuana - 15mg 2C-B a po pěti hodinách půl jointa.

GHB - 25mg 2C-B. Jakmile se objeví nájezd 2C-B (cca za hodinu) 2.7g GHB. GHB je anestetikum, uklidňuje. Působí proti amfetaminovým vlastnostem 2C-B.

LSD - Nejprve LSD a za hodinu 15 mg 2C-B. Výsledkem je velmi vizuální trip.

Ketamin - Dělá se to, podrobnosti zatím hledáme.